+382 32 371 451 skola@os-vdrobnjakovic.edu.me
Brod Mira - čišćenje Tvrđave

Brod mira u Kotoru – čišćenje zidina

U saradnji sa NVO “Eko centar delfin” iz Kotora, ovu sunčanu nedjelju smo proveli sa putnicima sa kruzera ,,Ocean dream”, poznatog i kao “Brod mira”. Ujutru smo sa našim gostima iz Japana učestvovali u akciji čišćenja zidina Starog grada. Druženje smo nastavili na brodu “Vodena kočija” gdje smo tokom obilaska Bokokotorskog zaliva prezentovali kompost koji smo sami proizveli u našoj školi. Gosti iz Japana su na poklon dobili kesicu našeg 100% organskog komposta koju smo mi, članovi ekološke sekcije zajedničkim snagama napravili. Svi su bili jako zadovoljni, jer su naučili nešto novo. Mi smo ispunili naš cilj i vrlo smo zadovoljni. Ostatak dana smo proveli zajedno sa njima, radili radionice i družili smo se. Tog dana smo svi nešto naučili i dobro se proveli, što je bio i glavni cilj ovog druženja.