+382 32 371 451 skola@os-vdrobnjakovic.edu.me

Energy Tour u Risnu

[thumb=120,90,0|energy::||left]/osvd/e107_images/newspost_images/energy.jpg[/thumb]„Energetska turneja“ je edukativna kampanja na temu energetske efikasnosti, koju sprovodi GTZ -ASE u saradnji sa Ministarstvom prosvjete i nauke, u svim osnovnim školama u Crnoj Gori. Energetska turneja je projekat čiji je cilj da kroz interesantne aktivnosti animira mlade ljude da se aktivnije pozabave temama koje mogu presudno uticati na njihovu budućnost. Stručno obučen tim predavača je posjetio i našu školu u sklopu njihove turneje i u trajanju od dva školska časa učenicima osmog i devetog razreda prenio znanje o ovoj bitnoj temi. U toku predavanja, koje je bilo prilagođeno njihovom uzrastu, učenici su bili informisani o posledicama klimatskih promjena i saznali su kako da čuvaju životnu okolinu i štede energiju.