+382 32 371 451 skola@os-vdrobnjakovic.edu.me
Predavanje O Kornjacama I Morskim Sisarima

Predavanje o delfinima i morskim kornjačama

U saradnji sa Institutom za biologiju mora iz Kotora,  11.10.2016. za učenike od prvog do devetog razreda  održano je zanimljivo i poučno predavanje o životu u moru, sa osvrtom na delfine i morske kornjače i njihov značaj za morski ekosistem. Učenici su upoznati sa osnovama anatomije, fiziologije i ekologije morskih kornjača i delfina, evolucijom, sistematikom i vrstama tih morskih životinja sa naročitim osvrtom na vrste koje žive u Jadranskom moru i Bokokotorskom zalivu.

Predavač je bila Slađana Gvozdenović, biolog iz Instituta za biologiju mora u Kotoru, koja je kombinovala video projekciju i razgovor sa učenicima.

Prvom predavanju su prisustvovali svi učenici od prvog do petog razreda, učenici područnih odjeljenja iz Morinja i Perasta sa svojim učiteljicama i direktorom škole. Za učenike viših razreda održano je drugo predavanje uz prisustvo razrednih starješina.

Organizatori predavanja su Aktiv razredne nastave i naše učiteljice Jelena Cupara i Sunčica Radović.